Що таке "авторські
права"?
Які типи творів
підлягають захисту авторським правом?
Власник авторських прав має виключне право
використовувати твір (з деякими винятками). Коли особа створює оригінальний
твір, розміщений на матеріальному носії, вона автоматично стає власником
авторських прав на цей твір.
Авторським правом захищаються, зокрема, указані
нижче типи творів:
- Аудіовізуальні твори, як-от телешоу, фільми й онлайнове відео;
- Звукозаписи та музичні композиції;
- Письмові твори, як-от лекції, статті, книги, музичні композиції;
- Візуальні твори, як-от картини, плакати, оголошення;
- Відеоігри та комп’ютерне програмне забезпечення;
- Драматичні твори, як-от вистави та мюзикли.
На сайті Бюро реєстрації авторських прав
міститься потрібна інформація. Щоб дізнатися більше, проконсультуйтеся з
юристом.
На сайті Бюро реєстрації авторських прав міститься потрібна інформація. Щоб дізнатися більше, проконсультуйтеся з юристом.
Чи можна використовувати захищений авторським правом твір, не порушуючи права власника?
Так. За певних обставин можна використовувати захищений авторським правом твір, не порушуючи права власника. Щоб дізнатися більше, перегляньте статтю про добросовісне використання. Варто зауважити, що ваш вміст може бути видалено у відповідь на претензію щодо порушення авторських прав, навіть якщо ви:
- розмістили посилання на власника авторських прав;
- не монетизували правопорушний вміст;
- заплатили за копію відповідного вмісту;
- помітили схожий вміст в Інтернеті;
- купили вміст, зокрема його друкований примірник або цифрову копію;
- самі записали вміст із телевізора чи радіоприймача або в кінотеатрі;
- самі скопіювали вміст із підручника, постера до фільму чи фотографії;
- додали твердження, що "не маєте наміру порушувати авторські права".
Чи може Google визначити, кому належать авторські права?
Ні.Google не може виступати посередником у суперечках щодо авторських прав. Коли ми отримуємоповне та дійсне сповіщення про видалення, ми видаляємо вміст, як того вимагає закон. Отримавши дійсне зустрічне сповіщення, ми пересилаємо його особі, яка подала запит на видалення. Якщо це не вирішує суперечку, відповідні сторони можуть далі вирішувати цю проблему в суді.Яка різниця між авторським правом і торговельною маркою? Як щодо патентів?
Авторське право – одна з форм інтелектуальної власності. Воно відрізняється від торговельної марки, яка захищає назви брендів, гасла, логотипи й інші ознаки джерел від використання сторонніми особами з певною метою. Авторське право також відрізняється від патентного законодавства, яке захищає винаходи.Яка різниця між авторським правом і конфіденційністю?
Лише ваша присутність у відео, на зображенні чи в аудіозаписі не означає, що ви володієте авторськими правами на такий вміст. Наприклад, якщо друг зробив вашу фотографію, то саме він володітиме авторським правом на це зображення. Якщо ваш друг або хтось інший без вашого дозволу завантажив відео, зображення чи аудіозапис із вашою участю, і ви вважаєте це порушенням своєї конфіденційності або безпеки, можете подати скаргу щодо порушення конфіденційності.Вимоги до сповіщень по порушення авторських прав
Найпростіший спосіб подати скаргу – скористатися нашим засобом вирішення юридичних проблем.
Сповіщення про порушення авторських прав має містити вказані нижче елементи. Без цієї інформації ми не зможемо вжити заходи щодо вашого запиту.
1. Ваша контактна інформація
Потрібно надати інформацію, яка допоможе нам зв’язатися з вами стосовно вашої скарги, як-от електронну адресу, фізичну адресу чи номер телефону.
2. Опис твору щодо якого, на вашу думку, здійснено порушення
У своїй скарзі надайте чіткий і повний опис вмісту, авторські права на який ви хочете захистити. Якщо ваша скарга стосується декількох творів, захищених авторським правом, законодавство дозволяє надати список таких творів.
3. Усі ймовірно правопорушні URL-адреси
Скарга має містити конкретну URL-адресу вмісту, який, на вашу думку, порушує ваші права. Інакше ми не зможемо знайти цей вміст. Загальної інформації про розташування вмісту не достатньо. Укажіть URL-адреси кожного вмісту.
4. Ви маєте прийняти обидві вказані нижче заяви та підтвердити їх.
"Я добросовісно вважаю, що ймовірно правопорушне використання захищених авторськими правами матеріалів, зазначених вище, не дозволено власником авторських прав, його представником або законом".
"Інформація в цьому сповіщенні є точною. Під страхом покарання за неправдиві свідчення я присягаю, що є власником авторських прав або вповноважений(-а) діяти від імені власника виключних прав, які ймовірно були порушені".
5. Ваш підпис
Щоб скарга була повною, треба додати фізичний або електронний підпис власника авторських прав чи представника, уповноваженого діяти від його імені. Для дотримання цієї вимоги можна ввести внизу скарги своє повне юридичне ім’я, яке слугуватиме підписом.
Комментариев нет:
Отправить комментарий